Historie sboru

Historie sboru dobrovolných hasičů z Míkovic se píše již od roku 1920. Sbor byl založen v pondělí 25.10.1920. Za zakladatele sboru je považován Josef Blažek, který vykonal veškeré přípravné práce a pozval tehdejšího župního předsedu. Založení sboru pak proběhlo za starostenství Josefa Paluříka, jeho náměstka Antonína Hráčka a obecního předsedy představenstva Antonína Tvrdoně. Dále byli založení přítomni také radní Martin Píštěk a František Ilík.

Prvním předsedou sboru byl jmenován rolník Josef Kaděra, náčelníkem zakládající Josef Blažek a jednatelem Baltazar Motal, který tehdy v Míkovicích působil jako učitel. Na veřejné schůzi promluvil o úkolech hasičstva jednatel Skýba z Uherského Hradiště. Vysvětlil stanovy a vybídl občany, aby za činné členy přistupovali.

SOUČASNOST SBORU

 
 

V letošním roce 2018 je ve Sboru dobrovolných hasičů Míkovice registrováno 70 členů, z toho je 30 dospělých a 40 dětí a mládeže do 18 let.

Z 30 dospělých je 9 členů v jednotce sboru, která je zařazena do JPO V. Jednotka je vybavena zásahovým vozidlem L1Z Renault-Master + vozík. Jednotka je mimo jiné dále vybavena požárním čerpadlem PS12, plovoucím čerpadlem Honda, kalovým čerpadlem Heron. elektrocentrálou Honda, motorovou pilou ECHO.

Ve sboru celoročně taky pracuje výkonný výbor, který se schází pravidelně min 1x za měsíc. Mimo jiné výbor řeší účast hasičů při fašanku, slováckých hodech, dále každoroční pořádání pivních slavností, výletů, zájezdů a jiných kulturně společenských akcí.

Děti a mládež jsou podle věkových skupin rozděleny na mladší a starší žáky a dorost. Družstva mladší a starší žáci pravidelně účastní soutěží VC Uh. Hradiště, Hra Plamen, pohárových soutěží ve Zlínském a Jihomoravském kraji. Družstvo dorostenek jezdí hlavně ZLPS. Dorost jednotlivci a starší žáci jezdí i na halové soutěže po celé české republice.